menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
menu akce
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis odkazy
seznam všech akcí

- akce Rebel Bike -
Jak a kam jezdíme?
Čím jezdíme?

společné vyjíždky

Rebel Bike Team

 

home

paticka Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 115162
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 66553
Ano25120
Ne21411
Nevím20022
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
Detail akce

Gelaktiv 4X Cup 2006

15.4.2006

poslat e-mailem tisk

Český pohár ve fourcrossu letos vstupuje do jubilejní páté sezony opět pod názvem GelActiv 4X Cup. Letošní ročník čítá čtyři závody a podruhé opět samostatné mistrovství ČR kategorií Junioři a Ženy. Upozorňujeme, že první závod se oproti původním předpokladům koná 20.-21. května v Přerově!

GelActiv 4X Cup 2006

20.-21.05. Přerov
10.-11.06. Rokytnice nad Jizerou
05.-06.08. Litoměřice
23.-24.09. Šumperk

Novinky pro sezonu 2006

  • Vzhledem k vynikající úrovni většiny borců a s ohledem na níže uvedené změny, začíná být označení Hobby v Českém poháru 4X nepřesné a zavádějící. Proto jsme se rozhodli přistoupit ke snad výstižnějšímu a mezinárodně srozumitelnějšímu názvu Expert. Podle nového Soutěžního řádu 4X je tato kategorie určena pro muže a ženy od 15 let včetně s licencí ČSC nebo jiné federace UCI a muže od 12 let včetně s licencí ČSC nebo jiné federace UCI, kteří se umístili mezi třemi nejlepšími v celkovém pořadí národního 4X seriálu kategorie Rookie, mistrovství světa, mistrovství Evropy a mistrovství ČR BMX a motokrosu.
  • Do povinné výbavy všech kategorií s výjimkou Elite a Muži byla zařazena přilba s tuhou skořepinou a integrovaným chráničem obličeje s oficiální homologací pro cyklistiku nebo motorismus.
  • Ve všech kategoriích ČP-4X jsou povoleny libovolné pedály.
  • Všem závodníkům se důrazně doporučuje používání chráničů páteře, ramen, hrudníku, předloktí a holení. Od sezony 2007 bude chránič páteře zařazen do povinné výbavy všech kategorií s výjimkou Elite a Muži.
  • Do celkového pořadí GelActiv 4X Cupu 2006 se započítávají všechny dosažené výsledky, žádný se neškrtá.
  • Soutěžní řád 4X pro rok 2006 obdržíte v nejbližších dnech.
  • Součástí programu GelActiv 4X Cupu 2006 se stává série Dirt Mountainbike Jam neboli DMJ! Jak název napovídá, jedná se o první seriál závodů v dirt jumpu určený pouze pro letce na horských kolech 24" a 26" pod patronátem Author Gang ridera Damjana Siriški. Kontesty se uskuteční na dvou skocích se vždy stejnými dřevěnými odrazy. Propozice a další informace obdržíte v samostatném e-mailu.

Trať v Přerově

Díky nadšení členů klubu Miko Cycles se podařilo i na nepříliš velkém svahu v blízkosti bývalého lomu Žernavá u sídliště Předmostí připravit hodnotnou trať. Stavitelé z lokality vytěžili maximum. Po loňském závodu ČP-4X doznala zdejší dráha podstatné změny, když byla přebudována celá horní část po startu. Na předlouhé první rovince se bude zřejmě rozhodovat většina soubojů. V dolní části trati lze udělat nějaký ten manévr ve 180° zatáčkách při soubojích tělo na tělo. Rozhodovat se ale může i v poslední zatáčce a při sprintu na cílové rovince. Bohužel zde není možná doprava závodníků na start autem.

Fourcross (také 4-Cross a 4X) je synonymem pro rychlost, napětí, totální koncentraci, maximální kontrolu kola, tvrdé kontaktní souboje i pády. To vše vtěsnáno do cca 30-50 vteřin, na trati délky 300-500 metrů vybudované na svahu a tvořené umělými a přírodními překážkami. Fourcross se jezdí vyřazovacím způsobem, startují čtyři jezdci najednou, o výsledku rozhoduje pořadí v cíli. Společná trať nabízí více možností překonání většiny překážek. Fourcross je show na prostoru přehledném pro diváky a nenáročném na pokrytí televizní technikou.

Cyklistika je dlouhodobě nejrozšířenějším sportovním odvětvím na úrovni amatérské i profesionální. Fourcross je nejdynamičtěji se rozvíjející disciplinou horských kol. Český fourcross má za sebou sice teprve tři sezony, ale hodnoceno mezinárodními úspěchy, během tak krátké doby si získal renomé, o které jiné discipliny usilují marně po celá desetiletí.

Český pohár 4X představuje mimo jiné jedinečnou příležitost spatřit v akci na domácí půdě mistra světa a Evropy, vítěze Světového poháru Michala Prokopa. Česká republika figuruje na prvním místě žebříčku UCI, Jana Horáková je mistryní světa a Lukáš Tamme doplnil parádní sbírku titulem vicemistra Evropy. Jen v první stovce UCI Rankingu figuruje sedm Čechů z celkem téměř 300 bodujících z celého světa.

Informace o ČP 4X 2006 a výsledky zveřejněné na serverech www.4X.cz a www.MTBS.cz se považují za oficiální.

Gel Activ 2006
Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku